İHA’ların kullanım alanları | İkinci Bölüm

Emlak Satış ve Kiralama

Gayrimenkullerin satış öncesi görüntülerinin elde edilmesi için geleneksel olarak fotoğraf makineleri kullanılırken bir süredir özellikle arsa tipi gayrimenkullerin konumunun belirlenmesi amacıyla uydu görüntülerinden de faydalanılıyordu. Günümüzde bu görüntüleme yöntemlerine iha’ların da eklenmesiyle birlikte gayrimenkullerin pek çok açıdan görüntülenerek değerlerinin ortaya çıkarılmasını sağlamak mümkün. İha’lar ile görüntülenen gayrimenkullerin alıcı bulma hızları ve değerleme ortalamaları da geleneksel yöntemlerle görüntülenen gayrimenkullerden yüksek seyredebiliyor.

Reklam ve Pazarlama

İha’lar reklam ve pazarlama alanında görsel medya içeriğinin kaydedilmesi için kullanıldığı gibi afiş, bayrak gibi basılı reklam unsurlarının etkinliklerde ve meydanlarda uçurulması, sürü iha’lar ile gösteriler yapılması gibi aktiviteler ile de reklam çalışmalarında doğrudan veya dolaylı olarak kullanılıyorlar.

Güvenlik ve İzleme

Güvenlik sektöründe büyük alanları kısa sürede turlayabilmeleri sayesinde normalde çok sayıda insan tarafından güvenlik altına alınması veya izlenmesi gereken arazilerde iha’lar ile etkin şekilde izleme sağlanabiliyor. İha’lar görevliler tarafından sabit bir noktadan kontrol edilebildiklerinden cctv sistemlerindeki izleme odalarında olduğu gibi bir oda içerisinden takip edilebiliyorlar.

Sabit kanatlı iha’lar ile uzun süreli veya sürekli izleme yapılabilmesi sayesinde iha’lar kalabalık etkinliklerde ortaya çıkabilecek olayların tesbiti noktasında da etkin rol oynayabiliyorlar.

Bir Cevap Yazın